تهران شهرسبز

دراین وبلاگ تنها بانگاهی نو بر عملکرد زیست محیطی مدیران شهر ی نظرات مرتبط با موضوعات طرح شده به نمایش در خواهند آمد.

رود دره های تهران وچشمه های شمال تهران را دیده اید؟
نویسنده : نارنجی - ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢۱
 

دراقدامی سنجیده وبدور از فضا سازی های سیاسی عده ای سوداگر محیط زیست که درحوزه محیط زیست شعارمی دهند،سازمان حفاظت محیط زیست برآن شد تا بالاخره فکری برای خشکسالی بنماید.

هرچنداین اقدام سازمان دیر بود اما بازجای تقدیر دارد که تعدادی از تلاشگران این سازمان درپی کاهش اثرات خشکسالی برمحیط زیست برآمده اند،درمقابل در شهر تهران کسی نگران وضعیت رود دره ها وچشمه های منشعب از کوهساران شمیران وکن نیست واز وضعیت مطلوب قنوات قدیمی با صرف بودجه وهزینه های قابل توجه اطلاعات درستی در دست نیست.


به گزارش شبکه خبر، دلاور نجفی، در گفتگو با خبرنگاران در تهران گفت: خشکسالی در کشور به حدی است که چشمه هایی که بیش از 100 سال است دچار کم آبی نشده بودند، امسال خشک شدند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزوده: برای مقابله با خشکسالی در کشور، دولت در لایحه ای به مجلس، نگاه ویژه ای به بخش محیط زیست داشته و این بخش پررنگ تر از دیگر بخش ها مورد توجه قرار گرفته است.

نجفی گفت: بر اساس این لایحه، اعتباری در حدود 200 میلیارد ریال برای مقابله با خشکسالی در نظر گرفته شد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده از 30 استان کشور، استان های یزد، اصفهان، فارس و خوزستان، با مشکلات جدی زیست محیطی رو به رو هستند.

نجفی، ایجاد زیرساخت های مقابله با خشکسالی، از جمله ایجاد آبشخور، تامین آب مورد نیاز حیات وحش به وسیله تانکرها، لایروبی قنات ها و چشمه ها، تجهیز مناطق برای جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی، تامین علوفه مورد نیاز حیات وحش، حفاظت فیزیکی بیشتر در برخی از مناطقی را که احتمال مهاجرت حیات وحش به علت خشکسالی وجود دارد، از جمله برنامه های این سازمان برای مقابله با بحران خشکسالی سال جاری اعلام کرد.

حال باید دید شهرداری تهران با این همه شعارمحیط زیستی چه فکری برای بهبود بهره برداری منابع آب از ذخائر طبیعی به واسطه صدور مجوزهای متعددابنیه وهمچنین عدم مقابله با توسعه ناهمگون شهرتهران را نموده ودر برابربسیاری سکونتگاه های غیر مجاز دربخشهای شمال شرق،شمال،شمال غرب وجنوب شرقی این شهرونواحی شرقی چه تدابیری را اندیشیده یا خواهد اندیشید؟

ویا باز منتظر است تا در پی اقدامی با ایجاد تنها موجی خبری با برگزاری همایش ،جشنواره و... تنها درحاشیه بحث محیط زیست را طرح موضوع و در محافل خودمانی سبزآن دنبال کند؟!ودرسایه شعار محیط زیست راسردهد.