تهران شهرسبز

دراین وبلاگ تنها بانگاهی نو بر عملکرد زیست محیطی مدیران شهر ی نظرات مرتبط با موضوعات طرح شده به نمایش در خواهند آمد.

خانه ای برای محیط زیست یا خانه ای برای زیست
نویسنده : نارنجی - ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۸
 

درمرکز تهران ضلع جنوبی میدان انقلاب کوچه ای است به نام رشتچی ودر داخل آن خانه ای که نام خانه محیط زیست تهران را برخود نهاده/براستی این خانه خانه محیط زیست است؟یا تنها محلی برای اشتغال تعدادی ازمهاجران از شهرستان آمده....


لئوناردو دی کاپریو اهل شعار نیست و در راستای فعالیت ها و سخنرانی های خود برای ترویج مردم به حفظ هرچه بهتر محیط زیست، خانه ای در نیویورک خریده است که با معیارهای زیست محیط دوستانه ساخته شده است.به گزارش آسوشیتدپرس او یکی از واحدهای برج شیشه ای ۲۶۴ واحد مجموعه «River house» را خریداری کرده است که مشروف به پارک و رودخانه هودسون است و گفته می شود واجد امکانات و تسهیلاتی است که تا حد ممکن از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند و استانداردهای لازم برای حفظ محیط زیست در ساخت آن رعایت شده است.

این خانه  محیط زیست در  نیویورک است ولی خوب است از خانه محیط زیست تهران هم بازدیدی داشته باشید:

جایی که در آن تنها اتلاف انرژی خواهید دیدوهدر رفتن آب****

جایی که در آن تولید زباله جزء اصول است؟؟

جایی که الگو مصرف ناپایداراست!!!

وجایی که با تشکیل چند کانون داخلی در بین کارکنان خود ودوستان سعی در فرهنگ سازی دارد!؟

فرهنگی که خودشان باوری از آن ندارند.

اگر داشتنددرشهر وروستاهای زادگاه خودفجایع زیست محیطی وجود نداشت وحال دست اندر کاران محیط زیست شهری شده اندکه از آن شناخت ووابستگی ندارند.

جایی که در آن آدمهااز هرچه بگویند نسبت به محیط زیست تنها رابطه شغلی دارند!!نه وظیفه ملی وجهانی....

آدمهایی که هیچ یک تهرانی نیستند وهمه پس از مهاجرت ظرف دو سه سال اخیر تهرانی شده اند.مهم تهرانی بودن نیست،مهم شناخت تهران،نیازهایش، زیبائی وزشتی های آن ومردم شهری است،که طی سالهای اخیرمظلومتر از سایر شهرنشینان کشور فارغ از هویت محله ای خود مورد ساماندهی ناخواسته قرار گرفته واکنون خودبه معضلی شهری مبدل شده است.

وجالب است که در تهران کسی نبوده یافرد تهرانی یا تهرانشناسی نبوده که دلسوز باشد ومحیط زیست تهران را بشناسدکه این عزیزان زحمت کار را با مشقت متقبل شده اند؟؟؟؟