رود دره های تهران وچشمه های شمال تهران را دیده اید؟

به گزارش شبکه خبر، دلاور نجفی، در گفتگو با خبرنگاران در تهران گفت: خشکسالی در کشور به حدی است که چشمه هایی که بیش از 100 سال است دچار کم آبی نشده بودند، امسال خشک شدند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزوده: برای مقابله با خشکسالی در کشور، دولت در لایحه ای به مجلس، نگاه ویژه ای به بخش محیط زیست داشته و این بخش پررنگ تر از دیگر بخش ها مورد توجه قرار گرفته است.

نجفی گفت: بر اساس این لایحه، اعتباری در حدود 200 میلیارد ریال برای مقابله با خشکسالی در نظر گرفته شد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده از 30 استان کشور، استان های یزد، اصفهان، فارس و خوزستان، با مشکلات جدی زیست محیطی رو به رو هستند.

نجفی، ایجاد زیرساخت های مقابله با خشکسالی، از جمله ایجاد آبشخور، تامین آب مورد نیاز حیات وحش به وسیله تانکرها، لایروبی قنات ها و چشمه ها، تجهیز مناطق برای جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی، تامین علوفه مورد نیاز حیات وحش، حفاظت فیزیکی بیشتر در برخی از مناطقی را که احتمال مهاجرت حیات وحش به علت خشکسالی وجود دارد، از جمله برنامه های این سازمان برای مقابله با بحران خشکسالی سال جاری اعلام کرد.

حال باید دید شهرداری تهران با این همه شعارمحیط زیستی چه فکری برای بهبود بهره برداری منابع آب از ذخائر طبیعی به واسطه صدور مجوزهای متعددابنیه وهمچنین عدم مقابله با توسعه ناهمگون شهرتهران را نموده ودر برابربسیاری سکونتگاه های غیر مجاز دربخشهای شمال شرق،شمال،شمال غرب وجنوب شرقی این شهرونواحی شرقی چه تدابیری را اندیشیده یا خواهد اندیشید؟

ویا باز منتظر است تا در پی اقدامی با ایجاد تنها موجی خبری با برگزاری همایش ،جشنواره و... تنها درحاشیه بحث محیط زیست را طرح موضوع و در محافل خودمانی سبزآن دنبال کند؟!ودرسایه شعار محیط زیست راسردهد.

/ 2 نظر / 18 بازدید
صدیقه مافی

قالیباف درخصوص زیباسازی اطراف دره رود های منطاق شمالی تهران گفته : با برنامه ریزی های صورت گرفته زیباسازی دره رود های منطقه شمال شهر تهران در حال انجام است و حدود 90% عملیات زیباسازی دره رود دارآباد انجام گرفته است و همچنین بیش از 40% مرحله اجرایی زیباسازی دره رود مقصود بیگ نیز پیش رفته است. وی تصریح کرده : زیباسازی و بازسازی دره 9 رود دیگر نیز در مرحله اجرایی قرار دارد .اماهمه حرفه چون اگر سری بزنید از پیشرفت کارخبری نیست!![گریه]

گلشن پژوه

ظاهرا" مسابقه عمران این شهر همچنان ادامه داره شده!از زمان نیکپی هرچی شهردار آمده فقط می خواهند بسازند وعمران کنند؟! زیبا سازی خوبه ولی با این همه معارض در حاشیه رود دره ها که بیشترشون هم وابسته به خودتون هستند چه می کنید؟؟ تا شهرداری نمی خواست وساخت وساز را برای کارکنان ووابسته هاشان نادیده نمی گرفت که این همه معارض پیدا نمی شد.